MKS CHEŁMIEC WODOCIĄGI WAŁBRZYCH

O NAS

Klub MKS „Chełmiec” Wałbrzych powstał w 2017 roku z inicjatywy pasjonatów sportu, którzy dostrzegli ze wśród bogatej oferty wałbrzyskich klubów sportowych brakuje działań skierowanych do dziewcząt.

Zainteresowanie i odzew na naszą inicjatywę sportowego aktywizowania dziewcząt przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Obecnie klub prowadzi pełen cykl szkolenia od Akademii Siatkówki kl. III – IV przez drużyny – Młodziczki, Juniorki Młodsze, Juniorki do drużyny Seniorskiej II Liga Siatkówki Kobiet.

HISTORIA KLUBU

NASZE POCZĄTKI SIĘGAJĄ 2007 ROKU

100+ ZAWODNICZEK

na każdym poziomie zaawansowania

TRENERZY

Profesjonalna i wykwalifikowana kadra trenerska

ZAWODY

Udział w rozgrywkach siatkarskich na szczeblu ogólnopolskim

TRENINGI

Regularne treningi na nowoczesnych halach sportowych

NASI TRENERZY

NASZE DRUŻYNY

TRENING DLA DZIEWCZĄT W KAŻDYM WIEKU

Obecnie w klubie systematycznie trenuje około 100 adeptek siatkówki. Drużyny juniorek, kadetek i młodziczek uczestniczą w rozgrywkach Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej odnosząc pierwsze sukcesy, a grupa naborowa uczestniczy w różnorodnych turniejach siatkarskich na terenie całej Polski. Dodatkowo, od 2014 roku, odpowiadając na bardzo wysokie zainteresowanie, uruchomiliśmy kolejną grupę naborową skierowaną do uczennic klas IV i V szkoły podstawowej.

Zainteresowanie i odzew na naszą inicjatywę sportowego aktywizowania dziewcząt przeszedł najśmielsze oczekiwania, a dzięki ciężkiej i systematycznej pracy zbudowaliśmy klub, który zrzesza ponad 100 zawodniczek oraz prowadzi pełne szkolenie od Akademii Siatkówki do II Ligi Siatkówki Kobiet.

DZIEWCZYNY MAJĄ MOC

II LIGA SIATKÓWKI KOBIET

Ostatni raz Wałbrzych gościł II ligę kobiet w sezonie 1972/73. W maju 2019 roku siatkarski sen się spełnił. Po 47 latach, w 2019 roku, wałbrzyska żeńska siatkówka powróciła na szczebel rozgrywek centralnych. Awans do II Ligi Siatkówki Kobiet stał się faktem!

CZĘSTE PYTANIA

Mecze domowe odbywają się w Hali Wałbrzyskich Mistrzów przy ul. Wysockiego 11a w Wałbrzychu.

Młodzieżowy Klub Sportowy
Chełmiec Wałbrzych

ul. Wysockiego 11a
58-300 Wałbrzych

NIP 886 288 79 91

Copyright Klub Chełmiec Wałbrzych © 2024. Design: LIME FOX Marzena Zagrodna