NASI TRENERZY

NASZA MISJA

W Młodzieżowym Klubie Sportowym Chełmiec Wodociągi Wałbrzych duży nacisk kładziemy na profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę trenerską. Każdy z naszych trenerów posiada kierunkowe wykształcenie oraz doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Dzięki temu możemy przekazać podopiecznym nie tylko tajniki gry w siatkówkę i pasję, ale także ducha walki, zasady rywalizacji fair-play i umiejętność pracy w zespole. Do treningów podchodzimy z zaangażowaniem. Wszystkie zajęcia są dostosowane do poziomu grupy i poszczególnych zawodniczek.

DOŚWIADCZENIE

Związany z MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych od 2018 roku. Już rok później awansował z drużyną Seniorek do II Ligi Kobiet. Wcześniej trener żeńskiej drużyny siatkarskiej w klubie MKS Polonia Świdnica. Trener grup seniorskich i młodzieżowych siatkówki męskiej w klubie Chełmiec Wałbrzych. Z zawodu fizjoterapeuta – na co dzień pracuje w jednej z wałbrzyskich przychodni.

OSIĄGNIĘCIA

Trener piłki siatkowej PZPS, zawodnik drużyny Chełmiec Wałbrzych. Do swoich osiągnięć może zaliczyć m.in. dwukrotne Mistrzostwo Polski juniorów w piłce siatkowej w roku 1989 i 1990, zdobycie Pucharu Polski z Chełmcem Wałbrzych w 1993 oraz złoty medal na Uniwersjadzie w 1991 roku.

HOBBY

W wolnych chwilach spędza czas z dobrą książką, szczególnie z literaturą faktu.

MAREK OLCZYK

Trener drużyny Seniorek – II Ligi Kobiet

MIECZYSŁAW STRAMECKI

Trener Młodziczek II i Minisiatkówki

DOŚWIADCZENIE

Trener grup mini siatkówki, związany z klubem od samego początku jego działalności. Swoim pozytywnym nastawieniem i pasją do siatkówki zaraża młode zawodniczki wałbrzyskiego Chełmca. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz podyplomowych studiów informatycznych. Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego i informatyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Wałbrzychu.

OSIĄGNIĘCIA

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek Zielona Góra, trzykrotny udział w finałach Turnieju Kinder Joy of moving, Wicemistrzostwo Dolnego Śląska w kat. „3” dziewcząt 2023.

HOBBY

Wolny czas uwielbia spędzać aktywnie. Zimą wybiera narty, a latem rower górski, w szczególności przejażdżki po single trackach.

DOŚWIADCZENIE

Przygodę ze sportem rozpoczął jako siedmioletni zawodnik karate, która trwała 14 lat. Po tym czasie rozwijał się w kierunku treningów personalnych i treningów motorycznych dla sportowców. Ukończył szkolenia takie jak: ASCA - Strength and Conditioning, Weightlifting, Praktyczna Strona Treningu - S&C, BodyWork - Ekspert Ruchu, Body Conditioniong Center - przygotowanie motoryczne w siatkówce. Aktualnie rozwija się i kształci w kierunku technika masażysty.

OSIĄGNIĘCIA

Jako zawodnik karate kilkukrotnie zdobywał miejsca medalowe, w tym Mistrzostwo Polski i Wicemistrzostwo Europy. Zawodnik kadry Polski w 2008 roku.

HOBBY

Poza sportem pasjonuje się podróżami. Szczególną miłością darzy góry, uwielbia doświadczać życia i uczyć się nowych rzeczy. Jego aktualnym marzeniem jest nauka gry na perkusji.

JAKUB STANISZCZAK

Trener przygotowania motorycznego

KAROLINA PAWLAK

Trenerka drużyny Minisiatkówki

DOŚWIADCZENIE

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, managerka sportu oraz dyplomowana trenerka piłki siatkowej PZPS. Oprócz roli trenera grup Mini Siatkówki jest także wieloletnią zawodniczką w drużynie Seniorek, dzięki czemu ma szeroką perspektywę na rozwój i funkcjonowanie klubu, a zdobytą wiedzą i umiejętnościami dzieli się z najmłodszymi.

OSIĄGNIĘCIA

Jej największym sukcesem jako zawodniczki jest zajęcie 8. miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorek (razem z drużyną MKS Polonia Świdnica) oraz gra w I lidze Kobiet (zaplecze Orlen ligi) w zespole Silesia Volley Mysłowice, gdzie miała szansę rozegrać mecze w Pucharze Polski kobiet.

HOBBY

Jak sama przyznaje, siatkówka to całe jej życie. Pozostałe chwile uwielbia spędzać z rodziną, lubi oglądać filmy i seriale oraz słuchać muzyki.

DOŚWIADCZENIE

Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w 2010 roku, a początki w roli trenera miały miejsce w 2020 roku. Po intensywnym czasie nauki i przygotowań oficjalnie uzyskała tytuł trenera PZPS w 2021 roku.
Pochodzi z Gostynia, ale przyjechała do Wałbrzycha, by spełniać swoje pasje jako zawodniczka II Ligi MKS Chełmiec Wałbrzych, a teraz także jako trenerka.

OSIĄGNIĘCIA

Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu. W swojej karierze jako zawodniczka grała w klubach: UKS Kaniasiatka Gostyń, MUKS Amber Kalisz, z którym awansowała do II ligi w 2018 roku.

HOBBY

Agata wytrwale dąży do realizacji swoich marzeń i celów. Siłę do działania daje jej rodzina, która wspiera ją na każdym kroku i właśnie dlatego każdą wolną chwilę stara się spędzać z najbliższymi. Lubi gotować, a przy tym słuchać dobrej muzyki.

AGATA OLEJNICZAK

Trenerka drużyny Minisiatkówki

OTYLIA GAWLIK

Trenerka drużyny Minisiatkówki

DOŚWIADCZENIE

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Dyplomowana trenerka piłki siatkowej PZPS. Wieloletnia zawodniczka klubu: od grupy naborowej, az do grupy seniorskiej.

OSIĄGNIĘCIA

Uczestniczyła w wyjeździe o awans w do 1. ligi.

HOBBY

Siatkówka to jej największa pasja, ale w wolnym czasie lubi również tańczyć.

DOŚWIADCZENIE

Związany z KS Gwardia Wrocław w latach 2007-2023, Laureat tytułu Trener Roku w kategorii Minisiatkówka i Młodzik (Kraków 2018). Trener w ministerialnym programie Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych. Współpracował przy programie Kadra Polski U-14/U-15. Nauczyciel wychowania fizycznego, języka angielskiego oraz języka niemieckiego.

OSIĄGNIĘCIA

Finał Mistrzostw Polski Młodzików: Dębica 2018, Wadowice 2010 oraz MP Juniorów Młodszych: Szamotuły 2020, Szczytno 2019, Kętrzyn 2023. Finał Mistrzostw Polski Juniorów: Bartoszyce 2022, Kraków 2021. Wielokrotne Mistrzostwo Dolnego Śląska 2012-2023 w kategoriach: Junior, Junior Młodszy, Młodzik. Wicemistrzostwo Dolnego Śląska w kategorii Juniorka 2023/24.

HOBBY

Otoczony siatkarską młodzieżą i chwila z dobrym pączkiem.

TOMASZ BARAŃSKI

Trener Juniorek

JAROSŁAW DUSZA

Trener koordynator drużyn młodzieżowych

DOŚWIADCZENIE

Trener Piłki Siatkowej PZPS od 2006 roku. W latach 2006 - 2010 trener drużyn młodzieżowych JUVENTUR VICTORIA Wałbrzych . Od 2010 roku związany z KS Bielawianka Bester Bielawa. Z MKS Chełmiec związany emocjonalnie od roku 2019, a zawodowo od wiosny 2024.

OSIĄGNIĘCIA

W sezonie 2008/09 brązowy medal Kadetów MDŚ (Juventur Victoria Wałbrzych). Sezon 2013/14 Mistrzostwo Juniorów MDŚ (KS Bielawianka). Sezon 2023/24 Wicemistrzostwo Juniorów (KS Bielawianka).

HOBBY

Interesuje się szeroko pojętym sportem, motoryzacją i muzyką rockową.

DOŚWIADCZENIE

Trenerka grup dziecięcych i młodzieżowych w Tauron Gwardia Wrocław Academy w latach 2022-2024. Prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe w ramach Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz treningi indywidualne. Studentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Na co dzień pracuje jako nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 97 we Wrocławiu, a także prowadzi zajęcia sportowe w szkole międzynarodowej ATUT.

OSIĄGNIĘCIA

Wieloletnia zawodniczka siatkarska, w tym w drużynach II ligi, m.in. w barwach Nike Węgrów, Gedania Gdańsk. Uczestniczka międzynarodowego projektu Sport Trainers Squared, w ramach którego tworzone są szkolenia dla początkujących trenerów. Trenerka w projekcie biomechanicznym ProVolley (aplikacja do korygowania błędów zagrywki).

HOBBY

Uwielbia spędzać czas aktywnie i na sportowo. Bliska jej sercu jest szczególnie siatkówka plażowa, ale też wiele innych dziedzin aktywności fizycznej. Fanka futbolu amerykańskiego.

ANDŻELIKA LIPIŃSKA

Trenerka Juniorek, Asystentka Trenera Seniorek

Młodzieżowy Klub Sportowy
Chełmiec Wałbrzych

ul. Wysockiego 11a
58-300 Wałbrzych

NIP 886 288 79 91

Copyright Klub Chełmiec Wałbrzych © 2024. Design: LIME FOX Marzena Zagrodna